شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 17

شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 17

کازئینات سدیم

کازئینات سدیم

کازئینات منبع خوبی از پروتئین‌ها است و دارای نقش امولسیفایر، اتصال دهنده آب و کمک به پف کنندگی می‌باشد. نزدیک به ۸۰ درصد از پروتئین موجود در شیر گاو و پنیر از نوع کازئین است.

این محصول یک ماده غذائی افزودنی است که به عنوان ماده‌ای اتصال دهنده، امولسیون کننده، سفید کننده و ورآورنده عمل می‌کند. خیلی زود در آب حل شده و به طور روز افزونی در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بسیاری از کشورها به عنوان امولسیون کننده در تهیه سوسیس و کالباس و به عنوان جانشین شیر و خامه در فرآورده های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در محصولاتی مانند پنیر، ماست، بستنی و کافی کریمر نیز استفاده می‌شود.

به عنوان یک منبع غذایی مناسب کازئین کلیه اسیدهای آمینه ضروری بدن را تامین می‌کند و دارای مقادیر بالایی از آمینو اسید گلوتامین است که در بهبود سطح ایمنی بدن نقش موثری دارد. با توجه به اینکه این پروتئین دارای کلیه اسیدهای آمینه ضروری برای بدن می‌باشد و بر اساس شاخص‌های تغذیه‌ای و کیفی یکی از بهترین پروتئین‌های طبیعت محسوب می‌شود لذا به عنوان یک جزء مهم در فرمولاسیون مکمل‌های غذایی کاربرد فراوانی یافته است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی پلی فسفات‌ها را نیز مطالعه کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک لازم دارید? با ما در ارتباط باشید