شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 17

شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 17

نگهدارنده‌های غذا

نگهدارنده‌های غذا

تولید کنندگان از نگهدارنده‌های غذا به مواد غذایی در طول فرآوری آن محصول، می‌افزاید تا از رشد میکروب، کپک و … و در نتیجه فساد غذا در طی مسیر حمل و نقل جلوگیری شود. غذا برای حفظ بقا مهم است، بنابراین حفظ مواد غذایی یکی از قدیمی‌ترین فن آوری‌های مورد استفاده انسان است تا از فساد آن جلوگیری کند. روش‌ها و ابزارهای مختلف برای این منظور یافت شده و بهبود یافته است. جوشاندن، انجماد و نگهداری در یخچال، پاستوریزه کردن، کم آب کردن، ترشی اندود کردن روش‌های سنتی هستند. شکر، نمک معدنی و نمک نیز اغلب به عنوان نگهدارنده‌های غذا مصرف می‌شوند. تابش هسته‌ای نیز به عنوان نگهدارنده‌های مواد غذایی بکار می‌روند. تکنیک‌های بهبود یافته بسته‌بندی مثل بسته‌بندی خلا و بسته‌بندی‌های هیپوباریک (فشار کمتر از نرمال) نیز به عنوان نگهدارنده‌های مواد غذایی بکار برده می‌شوند.

حفظ مواد غذایی اساسا برای سه دلیل انجام می شود:

  • حفظ خواص طبیعی غذا
  • حفظ ویژگی‌های ظاهری غذا
  • افزایش ارزش غذایی برای ذخیره سازی آن

نگهدارنده‌های طبیعی غذا

در دسته‌بندی نگهدارنده‌های طبیعی غذا نمک، شکر، الکل، سرکه و غیره در این دسته قرار می‌گیرند. این مواد نگهدارنده‌های قدیمی (سنتی) غذا هستند که در خانه نیز برای تهیه ترشی، مربا و آب میوه و غیره نیز بکار می‌روند. همچنین انجماد، جوشاندن، دودی کردن، نمک سود کردن از راه های طبیعی نگهداری مواد غذایی محسوب می‌شوند. پودر قهوه و سوپ برای نگهداری در جای سرد و خشک نگهداری می‌شوند. در این بخش نگهدارنده‌های غذاهایی شامل مرکبات مانند اسید سیتریک و آسکوربیک اسید، آنزیم‌ها روی آنها کار می‌کنند و با ایجاد اختلال در متابولیسم آنها، نگهداری صورت می‌گیرد.

شکر و نمک اولین نگهدارنده‌های طبیعی غذا هستند که به طور بسیار موثری رشد مایع باکتری‌ها را در غذا حفظ می‌کنند. برای حفظ گوشت و ماهی، نمک هنوز به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا بکار گرفته می‌شود. نگهدارنده‌های شیمیایی مواد غذایی نیز برای مدتی مورد استفاده قرار گرفته شده است. آنها به نظر بهترین و موثرترین برای عمر طولانی‌تر هستند.

خواندن مقاله‌ی اسانس‌های خوراکی نیز می‌تواند برای شما جذاب باشد.

نمونه‌هایی از نگهدارنده‌های شیمیایی مواد غذایی عبارتند از :

  • بنزوآت‌ها (مانند بنزوآت سدیم، اسید بنزوئیک)
  • نیتریت‌ها (مانند نیتریت سدیم)
  • سولفیت‌ها (مانند دی اسید گوگرد)
  • سوربات‌ها (مانند سوربات سدیم، سوربات پتاسیم)
  • آنتی اکسیدان‌ها نیز از نگهدارنده‌های شیمیایی مواد غذایی هستند که به عنوان جاذب رادیکال آزاد عمل می‌کند.
    در این دسته نگهدارنده‌ها، ویتامین C، هیدروکسی آنیزول بوتیلدار شده(BHA)، مهار کننده‌های رشد باکتری مانند نیتریت سدیم، دی اکسید سولفور و اسید بنزوئیک در غذا می‌آیند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک لازم دارید? با ما در ارتباط باشید